TÝŽDENNÝ STOLNÝ KALENDÁR PRE PODPORU PROJEKTU MALINA PRO SLONA

"CZECHOSLOVAKIAN WOLFDOG 2021"

Cena: cca 9€ (+ poštovné)

 Náhľady všetkých stránok

                                                                                                                                                                                                                         

 

Moje každoročné, dvojjazyčné, týždenné, stolné kalendáre s kóliami a šeltiami sa stali už akousi tradíciou :) Po niekoľkých prosbách som sa rozhodla, že toho roku spustím aj ďalšie plemeno, ktorým je československý vlčiak. Avšak nebude to hociaký kalendár!

Kto ma pozná, alebo pravidelne kalendáre odoberá vie, že sa každoročne snažím pomôcť nejakému zvieratku alebo organizácii. Minulý rok šiel po zaplatení tlače všetok výťažok z predaja kalendárov (200 € + krmivo, misky, pamlsky, hračky a pod.) pre psíka Blua s atrofiou mozgu do OZ "Kolie a šeltie v nouzi".

Toho roku by som rada venovala časť výťažku organizácii "Malina pro Slona", ktorá sa venuje výcviku psov ktoré hľadajú pašovaný tovar, drogy a zvieratá v Afrike! Viac sa o práci týchto neskutočných psov, ich výcviku a o tej úžasnej žene ktorá ich na túto cestu pripravuje Hanke Böhme, dočítate na ich webe https://malinaproslona.cz/ alebo na fb https://www.facebook.com/malinaproslona/.

Pokiaľ by ste chceli projektu prispieť aj inak, môžete si zakúpiť ich knihu s rovnomerným názvom Malina pro slona a z každej knihy ide 80Kč pre tento projekt. Osobne knihu mám a je to veľmi fascinujúce čítanie. Je plná fotografií a písaná formou denníku, takže sa veľmi rýchlo dostanete do každodenného diania a uvidíte, že život rangerov, ochrancov, cvičiteľov a v neposlednom rade samotných psov nie je veľakrát ľahký. Info o knihe nájdete na ich stránke https://malinaproslona.cz/kniha/malina-pro-slona-kniha/. Okrem knihy si môžete zakúpiť aj tričko, podporujúce tento projekt na stránke http://lukesovaart.cz/54-malina-pro-slona.

 

 

Ako poslať fotku svojho psíka:

1. Podmienkou uverejnenia Vašej fotografie alebo Vašeho psíka je zakúpenie min. 1 výtlačku kalendára!

2. Prosím o zasielanie kvalitných a dostatočne veľkých fotografií, nie nekvalitných fotiek z mobilov, alebo obľúbeným pohľadom zhora, kde má pes polku hlavy useknutú. Ak by sa dalo, rada by som sa vyhla fotkám z výstavných kruhov. Pokiaľ zašlete fotografiu psa s osobou, musíte mať súhlas danej osoby na fotke s jej uverejnením.

3. Fotky uprednostním na šírku, ak však máte dostatočne kvalitnú fotku na výšku kde pes nevypĺňa celú fotku, je možné urobiť aj za takej fotky výsek.

4. Fotku zašlite na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. s PP menom psíka (ak pes PP nemá nevadí, napíšeme tam jeho normálne meno) a menom autora fotky

5. Žiadam každého kto fotku zašle, aby mal potvrdenie od autora fotky (fotografa)! Neplatí také že "Raz mi dovolil fotku dať do časopisu pre 3 rokmi takže isto ju môžem použiť aj teraz". Nič takéto neplatí, na každú fotku sa vzťahuje zákon o autorskom práve a ja by som nerada neskôr riešila prípadné súdne spory ohľadom uverejnenia fotky (už sa to v minulosti stao a rada by som sa tomu opätovne vyhla)!

6. Budeme potrebovať až 53 fotografií takže sa isto dostane na každého a ak máte vo vlastníctve viacero psíkov, pokojne rozpošlite viacero fotografií a ja vyberiem tie najlepšie ;) V6dy sa snažím podeliť plemená na polovicutak aby sa striedali farby, ale aj plemená zhruba rovnako (nech nemáme 5 dk a potom 2 šeltie a 1 kraťandu ale pekne aby sa striedali kk, dk, š a samozrejme aj podla farieb.

7. Novinkou toho roku je možnosť vystaviť za kalendár faktúru kto by ju potreboval/chcel, no potrebujem to vedieť vopred nie až pri platbe! Nie som platcom DPH, takže je potrebné s tým počátať ;)

 

[7]malina02.jpg malina03.jpg malina04.jpg malina05.jpg malina07.jpg malina08.jpg malina06.jpg

Foto je prevzaté z fb Malina pro slona. Z ľava: 1- Hanka s belgickým ovčiakom Malinoa (=Malina); 2- Pes hľadá v Kongu pašovaný tovar (sponzorom projektu je aj Royal Canin a firma Manmat); 3- Strážnici so svojimi pátracími psami; 4- Trocha srandy pri fotení; 5- Predávanie psov novým psovodom v Kongu (Hanka vľavo); 6- Fotenie psovodov v nových tričkách, ktorých kúpou môžete prispieť na projekt; 7- O Hanke a úžasnej psici Came sa písalo v najrôznejších novinách.