2019

PF 2020

Všetkým priateľom, majiteľom modelov a fanúšikom mojej tvorby ďakujem za podporu v celom fotografickom a grafickom roku 2019!
Máme tu pomalé ukončenie ďalšieho hektického, veselého, tvorivého, úspešného ale občas aj smutného roka. Tento rok bol pre moju tvorbu výnimočný, nakoľko sa mi podarilo získať niekoľko krásnych ocenení ako bolo zlato vo svetovej suťaži Trierenberg Super Circuit a striebro v ďalšej svetovej súťaži The Prix de la Photographie Paris 2019 (Px3). Okrem toho nespočet čestných uznaní (Honorable Mention) a rovnako aj niekoľko People´s Choice umiestnení, vo svetových aj internetových súťažiach. Pre veľkých fotografov je to bežná rutina, pre mňa úžasný úspech a posun vpred! Mám radosť že sa moja tvorba dostáva stále viac do povedomia ľudí aj vďaka rozhovorom v novinách a článkom na internete. Azda najväčšiu radosť mi urobila účasť na galavečere Trierenberg Super Circuit v Rakúskom Linze a vystavenie mojich fotografií v New Yorku.

Okrem týchto úspechov sa opäť rozbehla aj moja publikačná činnosť a spolupráca s niekoľkými organizáciami, zoo a obchodmi. Toho roku ste moju tvorbu mohli nájsť napríklad v knihe vydavateľstva Plot "Od strachu k pohodě", ktorú som plne ilustrovala svojimi fotkami a kde mi pomohla veterinárna klinika Slon s tvorbou špeciálnych fotiek k téme "u veterinára", za čo im ďakujem. Taktiež nájdete fotky napríklad v novoročných kalendároch zoologickej záhrady Bojnice, alebo možno aj na niektorých stránkach kde som fotila firemné produkty ako sú Euronova, Trixie, Collar a Cobby´s Pet (krmivo Oven Baked).

A ako by som ešte zhrnula tento rok? O nejakú techniku som prišla, ďalšiu som vylepšila a inú som objavila, aby som zistila že je to presne to, s čím chcem pracovať. Účastnila som sa na niekoľkých kurzov a workshopov (bolo ich pre zdravotné ťažkosti pomerne menej ako minulé roky), z ktorých bol takým najväčším kurz u Claudia Piccoliho v Rakúsku. Takmer som prišla o môj milovaný objektív Nikkor 300mm ktorý na Claudiovom kurze prestal fungovať avšak úžasná firma Foto Zolo sa mi oň v servise postarali a zlatíčko už zas funguje ako má - doprial si "celotelový" wellness, kedy bol kompletne rozobraný a vyčistený. Chyba sa žiaľ nenašla no keďže funguje ako má, je možné že niektorá časť bola zanesená.

Nesmiem opomenúť ani svoju prvú autorskú výstavu fotografií, ktorá si v priebehu 6 mesiacov vydobila veľký úspech! Jej témou boli tigre na fotografii, ktoré som zachytila na ľorkshopoch a uverejnila pod názvom "Amba" v Košickej kaviarni Kávy Sveta. Vedeniu kaviarne ďakujem a už teraz sa môžete tešiť na ďalšiu pripravovanú výstavu v budúcom roku, ktorá by sa mala niesť v znamení dravcov a sov. Fotografie budú opäť z mojej tvorby či už na vlastných workshopoch, alebo zahraničných, no možno sa dočkáte aj nejakých tých wild ak sa všetko vydarí ako má ;)

Ďakujem priateľom ktorí so mnou nadšene behali po všetkých akciách a tiež všetkým svojim žiakom a kurzistom, ktorí sa účastnili mojich workshopov a ktorí ma vždy posunuli vpred a naučili niečo nové ;) Gratulujem všetkým, ktorých fotky z mojich kurzov putovali na rôzne výstavy a vyhrali mnohé ocenenia! Všetkým priateľom fotografom aj začínajúcim fotiacim touto cestou prajem len to najlepšie, veľa šťastných foto kilometrov, výstavných aj osobných úspechov, kopec tvorivej múzy, nevyčerpateľné baterky a vždy úspešne plné SD karty ;)


Poukazy na súkromné kurzy

Tak ako tento rok, aj ten budúci ponúkam súkromné kurzy fotenia. Tentokrát si ich však môžete objednať vopred a urobiť tak niekomu zo svojich blízkych radosť pod stromček :) A čo si môžete zakúpiť? Poukaz na súkromné fotenie psov, alebo dravých vtákov, v spolupráci s košickými sokoliarmi Horus Košice. Prečo práve súkromný kurz? Pretože počas neho sa Vám môžem plne venovať a nebudete rušení inými fotografmi! To znamená viac času na samotné fotenie, viac času na skvelé typy a triky a v neposlednom rade viac času pre rozbor všetkého čo sami pri fotení potrebujete. Okrem toho samozrejme rada pomôžem s výberom novej techniky, alebo je možné zapožičať si moju Nikon techniku na testovanie (po dohode viem vybaviť aj inú techniku, napr. Canon)

Poukaz na fotenie psov - Na výber máte z 2 verzií a to 3 hodinové fotenie a 5 hodinové fotenie, ktoré robím najčastejšie. Po dohode je možné zakúpiť aj hodinový rýchlo kurz pokiaľ máte problém len s určitou technikou, alebo sa chcete naučiť fotiť len pre jeden daný účel (napr. výstava, alebo psie športové podujatie a pod.). Hodinové kurzy sú však z hľadiska fotografie neefektívne a nie je na nich dostatok času na pochopenie rôznych techník a princípov, preto ho osobne odporúčam len fotografom ktorí ovládajú svoj aparát a snažia sa vyriešiť nejaký konkrétny problém. Referencie uchádzačky z môjho posledného takto zakúpeného kurzu nájdete na mojom fb, alebo v náhľade TU.

Poukaz na fotenie dravcov - Tento druh fotenia sme si pre Vás pripravili v spolupráci s našimi košickými sokoliarmi zo združenia Horus Košice. Tu je možné dohodnúť si fotenie so sovami (Plamienky Driemavé - Tyto Alba), alebo s dravcami podľa aktuálnych možností. Vtáky sa do ponuky vyberajú podľa ich aktuálneho stavu a sezóny (ročné obdobie, nasvalenie, preperovanie, zdravie a pod.). Na výber dostanete niekoľko vtákov, z ktorých si môžete vybrať 2, max. 3 jedince. Fotiť sa bude v čo najvernejších biotopoch statika, ale aj letovky ak si na ne trúfnete. Celu dobu Vám budem plne k dispozícii, takže sa nebude jednať o workshop (tam len fotíte prichystaných modelov), ale o kurz - to znamené že si fotky prezriem a budem Vás navigovať ako urobiť ešte lepšiu fotku, kam zaostriť alebo ako sa pohrať s prostredím. Fotografie dravcov a sov z mojich workshopov sa pravidelne umiestňujú v rôznych fotosúťažiach a tak je tento druh poukazu výborným darčekom aj pre fotografov, ktorí si chcú obohatiť svoje portfólio :) Pri tomto druhu fotenia sa vtáky vždy fotia s pútkami, no na každej fotke sa ich pokúsime naaranžovať tak aby neboli vo výsledku vidieť, alebo si žiadali len minimálnu úpravu.

     


35 Photo Awards - Dogs in motion

Krásny mikulášsky darček som dostala v podobe diplomu z nedávnej súťaže na portály 35Awards, kde som sa zapojila s 3 fotkami do témy "Dogs in motion" (Psy v pohybe). Fotografia zlatého retrievera v levanduli si vydobila post medzi TOP 35 fotografiami (z celkového počtu 4357 registrovaných fotiek) a taktiež som sa vďaka nej umiestnila medzi TOP 100 fotografmi (z celkového počtu 1990 prihlásených fotografov) zapojenými do tejto súťaže! Mám z tohoto malého úspechu veľkú radosť a najmä z toho, že o mne vie každým malým umiestnením stále viac fotografov! Ešte raz za krásne hodnotenie ďakujem a kto by mal záujem zúčastniť sa podobných súťaží, stačí sa prihlásiť na stránku 35Awards ;)

     


Zoo Bojnice - Kalendáre 2020

Moja návšteva v Zoo Bojnice kde som bola súkromne nafotiť krásne vĺčatka bola nezabudnuteľná. Od Národnej Zoo Bojnice sa mi v tomto koncoročnom období dostalo tej cti, že dve z fotiek uverejnili v oboch ich kalendároch - stolnom aj nástennom! Mám z toho veľkú radosť a musím poďakovať aj za to, že mi kalendáre Zoo zaslala ako poďakovanie za fotky. Už teraz sa teším na ďalší rok, kedy mi budú skrášlovať stenu a stôl! S povolením Zoo uvádzam oba náhľady mojej fotky v kalendároch :)

[7]kalendar_zoo_bojnice_01.jpg kalendar_zoo_bojnice_07.jpg kalendar_zoo_bojnice_02.jpg kalendar_zoo_bojnice_03.jpg kalendar_zoo_bojnice_04.jpg kalendar_zoo_bojnice_05.jpg kalendar_zoo_bojnice_06.jpg


Rozhovor pre košický denník Košice Dnes

Pred nedávnom ma denník Košice Dnes poctil rozhovorom o mojej fotografickej tvorbe pre ich piatkovu tému "Pozoruhodný Košičan". Rozhovor so mnou viedla milá slečna Michaela Luxova, s ktorou sme strávili cez hodinu rozhovormi a príbehmi o mojich foteniach. Veselšie aj nebezpečné príbehy nájdete v rozhovore, ktorý bolo možné získať v tlačenej podobe v piatok 8.11.2019, alebo ho nájdete online na ich webe: https://kosicednes.sk/pribehy/v-jej-hladaciku-su-dive-selmy-nema-z-nich-strach/. Kto by chcel novinovú verziu online, článok nájdete na stránke Calaméo: https://en.calameo.com/books/00474882924f99a24085d.

        


BIFA 2019 Honorable Mention

Toho roku som sa prvý krát zúčastnila fotografickej súťaže Budapest International Foto Awards 2019, známej pod skratkou BIFA. Do súťaže som sa zapojila s fotografiou líšky aj tigra a krásne Čestné Uznanie (Honorable Mention) si odniesla práve obľúbená líštička! Mäm z tohoto ďalšieho malého úspechu radosť a verím, že sa časom prepracujem aj ďalej. Mnohí fotografi síce povdia, že HM nie je (pre nich) nič svetoborné a za nič ani nestojí, no pre mňa je to ďalší malýs tupienok pri zviditeľnení sa a som za tov eľmi vďačná :) Ešte som zvedavá či sa mi zadarí v podobnej súťaži TIFA (Tokyo International Foto Awards). Pre tento rok som svoj strop pre fotografické súťaže už dosiahla a ďalších sa zúčastním až v budúcom roku - predsa len je to náročné aj pre peňaženku ;)

       


Knihy nakladateľstva Plot úspešne dorazili na Slovensko!

Tak, vytúžené knihy sú doma! Mám z nich veľkú radosť, pretože sú ďalším splneným snom a najme krásnou prezentáciou mojej práce. Knhu je možné zakúpiť si aj u mňa do vypredania. Pre ilustráciu pripájam niekoľko fotiek z knihy a áno, je plná aj Tary, čo je pre krátkosrsté kólie dovolím si tvrdiť krásny prezent plemena, pretože ju tam nájdete v najrôznejších situáciach :) Okrem Tary je tam samozreme množstvo psíkov a tiež fotky z veterinárnej kliniky SLON, kde nám umožnili fotiť práve pre účely tejto publikácie :) Musím sa na záver poďakovať majiteľke toller etrievera na titulke, ktorá mi zaslala fotky hlavného predstaviteľa z obalu knihy Arca, spolu s knihou!

        


Nástenný kalendár "Vlci 2020"

Keďže každý rok vymýšľam niečo nové, toho roku to je okrem "stolového kalendára s kóliami a šeltiami pre dobrú vec" aj jeden nástenný kalendár s mojimi fotkami. Prvé prototypy budúcoročných kalendárov sú teda na vaše želania hotové Ešte doladím pár detailov a kto by mal o ne záujem, môže sa ozvať na môj mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., alebo na fb TaraWillow Photography ;)

Nástenný kalendár "Vlci 2020"
Formát: A3 na výšku (cca 29,70 x 42,00 cm)
Papier: 250g
Cena: 10€
Náhľad všetkých strán strán: https://www.facebook.com/pg/tarawillowphotography/photos/?tab=album&album_id=1113917292149551

         


Jesenné šteniatka

Pomaly prichádza jeseň a s ňou aj objednávky na fotenia psíkov. Čo je krajšie a lepšie ako keď navyše môžete fotieť krásne šteniatka? A tak sa mi pri prvom fotení pred objektívom ukázala 3 mesačná trikolórna krátkosrstá kólia a rovnako stará sable border kólia. Fotenie to bolo zábavné, aj keď trochu nepríjemné, nakoľko sa fotilo na lúkach za priameho slnka, no napriek tomu vyšli fotka vcelku obstojne :) Tretím foteným drobcom bola o niečo málo staršia trikolórna šeltia, ktorej fotenie sa tentokrát konalo v lese, kde vznikli krásne fotky tohoto malého trpazlíčka ;)

[7]jesen_puppy02.jpg jesen_puppy01.jpg jesen_puppy04.jpg jesen_puppy03.jpg jesen_puppy05.jpg jesen_puppy07.jpg jesen_puppy06.jpg


Viewbug People´s Choice - We Love Our Animals Photo Contest

Na fotografickom portály plnom fotosúťaží Viewbug som dlhej dobe získala úžasné hodnotenie a tým je People´s Choice (preklad "voľba ľudí" - niečo ako druhé miesto). Táto česť patrí fotke na kotrej je môj dobrý kamarát Michal so svojou láskou, levicou Liuwou. Michala žiaľ postretlo tragické nešťastie začiatkom tohto roku a preto užnie je medzi nami. Toto mi privodilo krásnu spomienku na úžasný deň strávený fotením s ním a jeho mladou Liuwinkou, ktorú nadovšetko miloval. Ďakujem Michalovi za krásnu fotku a verejnosti za to, že ju tak vysoko ocenili. Všetkých výhercov nájdete tu: https://www.viewbug.com/contests/we-love-our-animals-photo-contesthttps://www.viewbug.com/contests/we-love-our-animals-photo-contest.


Ilustrácia novej knihy pre vydavateľstvo Plot

Po dlhšej dobe sa mi opäť dostalo cti ilustrovať svojimi fotografiami knihu, ktorú sa rozhodlo vydavateľstvo Plot preložiť z angličtiny. Jedná sa o krásnu a šikovnú knižku od Martyho Beckera a kol. autorov: "From Fearful To Fear Free: A Positive Program To Free Your Dog From Anxiety, Fears, and Phobias". Kniha v Čechách vyjde 2.10. 2019 pod názvom "Od strachu k pohodě. Zbavte svého psa obav z veterináře, návštěv, ohňostrojů…" a bude v ponuke aj u mňa, takže ma v prípade záujmu kontaktujte mailom alebo cez fb.

Musím poďakovať vydavateľstvu že ma požiadalo o ilustrovanie celej knihy a do budúcna už viem, eké fotky by som si mala doplniť do archívu, takže čoskoro navštívim aj ateliér ;) Okrem toho ďakujem 3 majiteľkám našich modelov ktoré boli ochotné docestovať asi z každej strany Košíc - psíkov modelov sme potrebovali do špeciálnej kapitoly o strachu z veterinárov. Okrem toho patrí veľká VĎAKA klinike Slon Košice, ktorá mi u nich umožnila urobiť pár dokumentačných fotiek do knihy a hlavne skvelej doktorke MVDr. Veronike Fekiačovej, ktorá nám so psíkmi zapózovala a splnila úplne všetko čo mi len napadlo - bola to úžasná trpezlivosť! ;)

Náhľad knihy nájdete priamo na stránkach vydavateľstva, alebo na tomto odkaze. Náhľady aj tento odkaz sú uverejnené s povolením vydavateľstva Plot ;)

       


IPA 2019 Honorable Mention

Včera večer (10.9.2019) som otvorila mail a našla tam správu od IPA (International Photo Awards). Myslela som si že je to opäť výzva na zapojenie sa do každoročnej foto súťaže Lucie Foundation, avšak keď som ho otvorila a prečítala "Congratulations" ostala som na to slovo čumiež ako puk a premýšľala o čo ide, kam som sa hlásila alebo ako fotkou. Keď som čítala ďalej zistila som že som na medzinárodnej foto súťaži dostala Čestné Uznanie (Honorable Mention)! Áno pre moderných "profi" fotografov takéto čestné uznanie nič neznamená ak sa dá 500 ľuďom, avšak keď s apozriem na to, že sa tam hlásilo cez 100 000 fotiek, je tam niekoľkočlenná porota a oni si všimnú aj moju fotku z biedneho maleho Slovenska, je to pre mňa veľký úspech! Fotka by mala byť v katalógu a taktiež aj visieť v New Yorku tak som zvedavá kam sa ešte toho roku dostanem :) Som nskutočne šťastná že sa mi toho roku tak darí v súťažiach a musím opäť poďakovať Honzovi a Kubíkovi, ktorí mi tak krásne zapózovali na túto fotografiu!

       


Fotenie kolekcie obojkov pre firmu COLLAR a PET NOVA

Opäť som bola požiadaná o nafotenie nejakých tých promo fotografií na nové kolekcie obojkov a postrojov od 2 firiem: Collar (pre nich som už niekoľkokrát fotila) a Pet Nova (Euronova Polska). Myslím že fotky dopadli nad očakávanie dobre a to vďaka 2 skvelým modelom, malej úžasnej Adélke ktorá sa pre pózovanie narodila a mojej úžasnej a trpezlivej Tarke, ktorá si všetky tieto fotenia so mnou vytrpí :) Okrem uvedených firiem budú fotky slúžiť aj pre ďalšiu firmu a tou je ABC-ZOO, ktorá využije fotografie pre prezentáciu produktov na svojich stránkach :) Čo sa fotografií týka, v prvých dvoch riadkoch nájdete fotky obojkov pre firmu COLLAR a v treťom to budú krásne postroje pre firmu PET NOVA.

[21]DSC_7730P.jpg DSC_7742P.jpg DSC_7728P.jpg DSC_7753P.jpg DSC_7762P.jpg DSC_7773P.jpg DSC_7786P.jpg DSC_7812P.jpg DSC_7823P.jpg DSC_7847P.jpg DSC_7891P.jpg DSC_7921P.jpg DSC_8272P.jpg DSC_8286P.jpg DSC_7988P.jpg DSC_8043P.jpg DSC_8053P.jpg DSC_8088P.jpg DSC_8111P.jpg DSC_8184P.jpg DSC_8228P.jpg


Filoméla a Héra Bohemia Elenor

Popri jednom zakázkovom fotení v parku som náhodou objavila 2 krásne krátkosrsté kólie a keďže som sama majiteľom jednej takej, hneď sme poriešili menšie fotenie :) Mám veľkú radosť že sa majiteľlom fotky páčia a bola som milo prekvapená keď mi bolo poďakované s tým, že lepšie ešte nemajú! Presne pre toto stále fotím pesa, aby mal každý krásnu spomienku na toho svojho :) Ďakujem za možnosť nafotiť si tieto krásky a verím, že sa ešte niekedy stretneme na prechádzke, aby sme narobili ďalšie krásne fotky ;)

[7]DSC_7269P.jpg DSC_7283P.jpg DSC_7285P.jpg DSC_7294P.jpg DSC_7305P.jpg DSC_7308P.jpg DSC_7349P.jpg


Letné fotenie v ch.s. československých vlčiakov Vikvel Wolf

Som veľmi šťastná ak sa ľuďom moja práca páči natoľko, že ma pozvú opätovne fotiť. Napriek tomu že zvieratá nebývajú v lete v dobrej srsti ani kondícii, vybrala osm sa opäť za československými vlčiakmi do chovateľskej stanice Vikvel Wolf, kde som v zime fotila vrh šteniatok :) Ďakujem majiteľom za prejavenú dôveru a verím, že sa im fotky páčia tak ako mne ;)

[7]DSC_6200P.jpg DSC_6301aP.jpg DSC_6273P.jpg DSC_6385P.jpg DSC_6638P.jpg DSC_6784P.jpg DSC_6836P.jpg


Vrh D Tollador

Trošku neskôr ale predsa pridávam fotky z polovice leta, kedy som opäť navštívila ch.s. Tollador, ktorá sa zaoberá chovom krásnych malých retrieverov Nova Scotia Duck Tollieng Retriever. V tejto stanici som mala tú česť fotiť už niekoľkokrát predtým a musím sa majiteľom poďakovať za dôveru ktorú mi dali a zavolali ma opäť na jedno krásne fotenie malých drobcov. Tieto šteniatka mám tak rada, že jedno z prvého fotenia sa stalo súčasťou mojej vizitky :) Na záver sme okrem oboch šteniatok nafotili aj pár postojov pre ich novú chovnú fenku a nejaké to foto s pečenými granulkami Oven Baked Tradition, ktorá by mala časom zdobiť ich web ;)

[7]DSC_4510P.jpg DSC_4792P.jpg DSC_4852_1P.jpg DSC_4878-2P.jpg DSC_4903P.jpg DSC_4942aP.jpg DSC_5001P.jpg


Vlč trojlístok zo Zoo Bojnice

Dostala som krásne pozvanie a povolenie na fotenie troch rozkošných vĺčat, ktoré sa pred nedávnom narodili v Bojnickej Zoo polodivokým rodičom (žili v záchrannej stanici preto to "polo"). Fotilo sa mi parádne a musím poďakovať Ing. Andrei Klasovej (vedúca marketingu a propagácie), ktorá mi tento zážitok umožnila. Keďže chystám fotky do pripravovanej novej vlčej publikácie, tieto fotky mi veľmi pomôžu, nakoľko nemám takmer žiadne mláďatá. Už sa teším na ďalšiu spoluprácu a verím, že bude ešte dlhá ;) Úprimne som veľmi milo prekvapená a uchvátená z toho, kam sa táto Zoo uberá. Nielenže buduje zvieratám nové väčšie a premyslenejšie výbehy (pre všetkých rýpalov áno dostane sa časom aj na inkriminované medvedie výbehy avšak nie všetko je možné urobiť okamžite), ale začínajú s nimi cvičiť a trénovať ich pre jednoduchšiu manipuláciu! Bolo nádherné sledovať ako pomocou klikeru odhodlané mladé pracovníčky naklikali takmer divokého vlka a ten už príde úplne k plotu na ktorý dokonca aj vyskočí! To je výborné riešenie pri potrebe odberu krvy, očkovania či podania liekov. Konečne som začila Zoo aj na Slovensku, kde sa inšpirovali zahraničím a snažia sa pozitívne priviesť zvieratá k spolupráci, čo časom uľahčí nie len veterinárne úkony! Klobúk dolu pred mladými ošetrovateľmi, ktorí sú plní snov a nadšenia pre prácu so zvieratami. Rozhodne nesmú povoliť v úsilí, pretože práve takíto ľudia robia zoologické záhrady prívetivejšie a jednodchšie fungujúce. Patrí im ešte raz veľká vďaka a (nielen) moja poklna za ich doterajšiu prácu!

Článok o novom výbehu v Zoo: https://zoobojnice.sk/novy-vybeh-pre-vlky/  a druhý o mláďatách: https://zoobojnice.sk/vlci-wolfy-a-daisy-sa-stali-rodicmi/

[7]DSC_3482P.jpg DSC_3693P.jpg DSC_3510P.jpg DSC_3354P.jpg DSC_3739P.jpg DSC_4169P.jpg DSC_4218P.jpg


Vizitky pre ch.s. Vikvel Wolf

Nová grafika vizitiek, tentokrát pre chovateľskú stanicu československých vlčiakov Vikvelwolf. Okrem designu sú na oboch stranách vizitky moje fotografie z jarného fotenia šteniatok v tejto stanici :)

     


Levanduľová :)

Začiatkom leta som bola prvý krát fotiť v krásnej fialovej leanduli a po prvej návšteve s Tarou som v nej veľmi chcela nafotiť biele špice. Táto farba k nim veľmi ide a mne sa podarilo zohna 2 krásnych smaojedov! Okrem nich a Tary sa fotil kamarátkyn šeltiáčik Riško a psík majiteľov políčka, rozkošná postaršia dáme zlatého retrievera. Bol to vskutku zážitok za ktorý veľmi ďakujem. Levanduľa je krásna a osobne ju zbožňujem ale na fotenie mi to stačilo, nie som veľmi kvetinový tak, táto skúsenosť bola akurát na to, aby som si odskúšala niečo nové a šla zas ďalej :) Nevylučujem že pôjdem pozrieť políčko aj budúci rok, no pre tento mi to stačilo ;) Ak by ste mali záujem o fotenie v takomto políčku, kontaktujte priamo majiteľku na jej fb: PiZu Pirova Zuzana.

[7]lavender01.jpg lavender02.jpg lavender04.jpg lavender05.jpg lavender03.jpg lavender06.jpg lavender07.jpg


Katalóg Trierenberg Super Circuit 2019

V piatok ma čakalo v schránke prekvapenie v podobe každoročného katalógu výhercov v súťaži Trierenberg Super Circuit. Nebolo by na tom pre mňa nič sšpeciáne, nebyť toho že som tam teda prvý krát hrdo vystavená aj ja! Už sa teším na Októbrový galavečer a množstvo skvelých fotografov :)

     


Sklamanie z vizitiek

Ako som pred nedávnom spomínala čakala som na vizitky od firmy Lavacom. Vizitky dorazili vo veľmi peknej krabičke avšak nadšenie trvalo len kým som ich neotvorila. Napriek tomu že som papier (polyart 261 g) videla osobne a zdal sa mi skvelý - aspoň na vytlačenom jedálnom lístku na ktorom som papier videla - vo výslednej podobe ma na vizitkách neuchvátil. Tie sú veľmi mäkké a čo sa tlače týka ostala som zdesená, nakoľko kvalita tlače odpovedá hocakej lacnej kancelárskej / domácej tlačiarni na ktorej som si ich mohla vytlačiť. Ostala som vskutku rozčarovaná, nakoľko som čakala že vizitky budú vyzerať reprezentatívnejšie a nie ako vytlačené "doma na kolene". Keď som nespokojnosť vyjadrila tlačiarňam povedali že som papier videla (aj keď mi o papier nešlo ale o tlač) a z ich strany je všetko v poriadku. Ak chcem vytlačia mi ich na drahší a hrubší papier ešte raz. Na to som poznamenala že neviem čo by som s takým množstvom vizitiek robila a aj keby som to hneď dal na pevnejší papier kvalita tlače z danej tlačiarne by bola rovnaká a pre mňa by to boli len vyhodené peniaze. Uvidím ešte ako to bude vyzerať s používaním a ako sa budú vizitky správať pri používaní. Ak sa nebudú ničiť ako tie prvé od CopyVaitu (tie mali 300g papier avšak rýchlo sa ničil) bude to asi jediné pozitívum. Čo sa tlače týka dokonca mi nevytlačilo vodoznak na prednej strane dostatočne výrazne, no keďže som sama skúšobne vizitky tlačila na kancelárskej tlačiarni a vodoznak viditeľný bol neverím že to mali dobre nastavené pre túto tlač. Každopádne to je pre mňa poučenie v tom smere, že pokiaľ chcem reprezentatívne vizitky neoplatí sa na nich šetriť, radšej zainvestujte do kvalitnejšej práce a firmy, ktorá sa na tlač vizitiek špecializuje ako na svoju prioritu nakoľko Vám tam pravdepodobne poradia omnoho lepšie a zodpovednejšie. Každopádne vizitky neprídu na zmar a po ich rozdaní už mám v hlave plán na tlač nových v špecializovanej hoc drahej firme Web&Go Design :)

[7]vizitky_2019_01.jpg vizitky_2019_02.jpg vizitky_2019_03.jpg TaraWillow_vizitka_2019_predna_strana.jpg vizitky_2019_04.jpg vizitky_2019_05.jpg vizitky_2019_06.jpg


P×3 - The Prix de la Photographie Paris 2019 - striebro v Paríži!

Včera (18.6.2019) som si našla mail, ktorý ma viac ako prekvapil. Zúčastnila som sa Parížskej foto súťaže The Prix de la Photographie Paris 2019 (známej ako PX3, alebo The Paris Photography Prize), kam som do sekcie "Non-Professional PX3 2019 - Natural / Wildlife" prihlásila fotku tigra s názvom "Amba is comming". Jedná sa o moju najmilšiu fotku a zároveň o prvé prihlásenie tigrej fotky do verejnej súťaže. Pred prihlásením som písala s organizátormi výstavy, či je možné fotku foteného tigra v ľudskej opatere prihlásiť do súťaže a mailom by bolo napísané že áno, aby som ju prihlásila do spomínanej sekcie. Aké bolo moje prekvapenie keď mi prišiel informačný mail o tom, že moja fotka má víťazstvo alebo čestné uznanie. Keďže bol server zahltený nahrávaním víťazov, nevedela som sa na stránku dostať a tak som netušila, ktorá fotka (posielala som tri: tigra, líšku, sovu) vyhrala a aké čestné uznanie. Aké bolo moje prekvapenie keď som otvorila po obede stránku a zistila že žiadne čestné uznanie som nezískala. Moja tigria fotka získala rovno STRIEBORNÚ MEDAILU! Je to pre mňa veľká pocta a obrovská radosť, za ktorú ďakujem porote! 

  


Nové vizitky

Síce vizitky veľmi nerozdávam, no po 2 rokoch mi predsa len pôvodné došli a je na čase vytvoriť si nové. Vychádzala som z pôvodnej verzie, na ktorej som zmenila rozmiestnenie textu a hlavne celú jednu stranu - prednú. Po skúsenostiach kedy si ľudia nevedeli vybrať motív (mala som 2 verzie s arktickým vlkom a euroázijským), som sa rozhodla vizitky ujednotiť a obohatiť ich o pár ďalších fotiek na prednej strane. Namiesto jednej veľkej fotky som umiestnila 3 malé, zobrazujúce psy, čo spadá pod "pet" fotografiu. Zadná strana vizitek obsahuje 4 fotky ostatných zvierat mimo psov tak, aby ukázali štýl, ktorým sa vo svojej fotografii zaoberám. Oproti návrhu z 2017 tlačenému vo firme CopyVait, som sa rozhodla zmeniť papier aj tlačiareń, nakoľko sa tieto vizitky na klasickom 300g papieri veľmi rýchlo ničili a výrazne podliehali počasiu (zle znášali teplo/zimu). Tentokrát tlačím vo firme Lavacom na špeciálny papier ktorý som mala možnosť pozrieť si osobne - polyart 261 g (papier je odolný voči roztrhnutiu, poškrabaniu, vode atď.). Som zvedavá na prvý test v teréne a uvidíme či je papier naozaj tak dobrý, ako sa o ňom tvrdí :)

   


Úspech v súťaži 35AWARDS

Toho roku som sa zúčastnila niekoľkých kôl medzinárodnej fotografickej súťaže 35AWARDS. 35AWARDS je významné medzinárodné ocenenie, ktoré v roku 2015 vytvorili tvorcovia profesionálnej fotografickej komunity 35photo.pro. V prvom roku sa na ňom zúčastnilo 36 tisíc ľudí zo 110 krajín. V roku 2016 viac ako 76 tisíc a každoročne sa počet účastníkov zvyšuje. V roku 2017 sa súťaže zúčastnilo viac ako 103 tisíc ľudí zo 160 krajín. Do súťaže bolo prihlásených viac ako 257 tisíc fotografií.

Hlasovanie prebieha pod taktovkou skúsenej poroty v 3 etapách, vďaka čomu sú schopní prejsť tisícky fotografií a v každej etape sú vždy zprísnené výberové kritériá. Hľadá sa a oceňuje 100 najlepších diel daného roku a od roku 2017 následne aj prvé 3 najlepšie diela zo všetkých prihlásených.

Toho roku sa mi podarilo umiestniť sa medzi TOP 35 Slovákmi a TOP 150 wildlife fotografií, kde som prihlásila dve líščie fotky a jednu sovu. Z úspechu mám veľkú radosť a naviac som dostala takýto krásny diplom v originálnom Ruskom jazyku, ale aj v anglickom preklade. Popri všetkej radosti sa mi ten deň umiestnila ešte fotografia tigra na stránke Viewbug, kde fotka získala Celebrity Award!

  


Rozširujem a aktualizujem fotovýbavu

Keďže sa aj ja vo fotení stále vyvíjam a pravidelne obmieňam či rozširujem svoju fotovýbavu, nie je tomu inak ani teraz. Po veľkonočnom skúšaní niektorých objektívov z požičovne FotoZolo (http://fotozolo.sk/) som si vybrala dva, ktoré ma uchvátili a ktoré som vedela finančne zvládnuť. Sú nimi Nikon AF-S 35mm f/1,8G DX a Nikon AF-S 85mm f/1,8G. Testovala som síce aj art Sigmu, no nakoľko mávam so Sigmami problém a sú drahé pre tentokrát som od nich upustila. Na prvé testy vlastnej 35 a 85 sa už teším a azda najviac na testovanie v levanduľovom políčku! Okrem týchto malých objektívov som vymenila aj svoj starý Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD za jeho novú verziu Tamron SP 70-200mm F/2.8 Di VC USD G2, uvidíme čo to dá no už teraz sa zdá že je to perfektný stroj, hoc o niečo ťažší ako som čakala.

Aby toho nebolo na Máj málo, konečne som zohnala odpaľovaciu jednotku Nikon SB800 v slušnej cene pre moje dva blesky a nahlásila sa na pár kurzov fotenia s bleskami (uvidíme či ma to chytí a či to bude pre moju tvorbu prínosné). Keďže mám pomerne veľkú techniku (Nikon 200-500 a Nikon 300mm) Ani môj doterajší batoh (Lowepro Flipside 400 Green) už nestačil, preto bol vymenený za novú väčšiu a žiaľ aj ťažšiu verziu Lowepro Flipside 500 AW II Camo. Jeho váhu však vyváži fakt, že sa doň vojdu všetky malé objektívy vrátane jedného veľkého dokonca nasadeného na telo aparátu! Asi poslednou aktualizáciou výbavy je nový ochranný neoprén pre môj Nikkor AF-S 200-500mm f/5,6E ED VR. Kedysi som si objednala čierny neoprén z Českej firmy Lens Protect, no nebola som s ním ani v najmenšom spokojná - produkt nesede a lpredajca nebol ochotný vyriešiť problém bez ďalšieho platenia, čo je asimoja prvá negatívna skúsenosť s Českým trhom! Avšak keďže na 300mm objektíve je Lens Coat Camo Real Tree neoprén, chcela som rovnyký zohnať aj pre druhý objektív. Cena Lens Coat ochranného neoprénu však siahala nad 100€ a to bolo na daný mesiac pre mňa už neúnosné z hľadiska financií. Medzi priateľmi a sfotografmi ktorých tvorbu sledujem, mám aj fotografa Petra Bambouska (http://www.sulasula.com/cs/home-new/), ktorý má na svojom webe veľa užitočných článkov. Medzi nimi som našla aj článok o ochrannom neopréne, ktorý pred nedávnom kupoval - jeho článok je TU. V článku píše o Lens Coat podobnom neopréne, no oveľa lacnejšom, obojstrannom od britskej firmy Outdoor Photography Gear. Stránku som navštívila a nemohla uveriť, že ceny ich neoprénov pre moje objektívy sa pohybujú v rozsahu od 15€ do 25€! Preto som neváhala a po výbere farby som si neoprén objednala. Okrem neho som objednávala aj ochranné čiapočky na čočku, keďže 300mm objektív nemá krytku. Tieto čiapočky ma žiaľ až tak neohúrili, no neoprén je perfektný a padne na 200-500 ako uliaty! Som s produktom veľmi spokojná a možno o tom časom spíšem aj recenziu keď uvidím, ako sa chová v mokrom, horúcom či zimnom počasí. Tak to by za Máj mohlo byť aj všetko nie? Uvidíme čo prinesú ďalšie dni, no nakoľko už teraz všetci umierame od tepla, zanechám svoje zvieracie fotenie vrátane workshopov pravdepodobne až do jesene, kedy by to mohlo byť vonku znesitelnejšie. Zatiaľ budem mať dostatok času na triedenie doteraz neroztriedených workshopových fotiek, prípravu fotografií do 2 kníh, vytvorenie novej výstavy a nahlásenia sa do niekoľkých súťaži ;)

[7]novinka_01.jpg novinka_02.jpg novinka_03.jpg novinka_04.jpg novinka_05.jpg novinka_06.jpg novinka_07.jpg


Z ríše zvierat: vyhodnotenie marcového kola súťaže Fotka mesiaca Nikonblogu

V marci som sa účastnila menšej fotosúťaže NikonBlogu, ktorú usporadúva Nikon každý mesiac s inou tématikou. Na Marec bola vyhlásená súťaž na tému "Z ríše zvierat". Keďže je to niečo pre mňa, skúsila som sa do súťaže zapojiť s max. počtom fotiek 5. Zadaním boli len zvieratá, nezaáležalo na tom či domáce, zo Zoo, wildlife, podvodné či vtáky, vítané boli akékoľvek fotografie v dobrom rozlíšení. Do súťaže som dala 2 fotky tigrov, plamienku, líšku a mláďa rysa. Aj keď som súťaž nevyhrala, veľmi milo ma prekvapil článok Nikon blogera Jula Kotusa, kde uverejnil hneď 3 moje fotky (plamienku, líšku a rysa).

"Niekoľko vydarených fotografií nahrala aj pre mňa doteraz neznáma TaraWillow Drietomska. Či už rysa ostrovida, plamienku driemavú alebo líšku zachytila remeselne kvalitne a ostro ako ostrieľaný profík."

Jeho recenzia ma potešila viac ako výhra v tomto kole a som nsmierne vďačná, že si ľudia začínajú všímať moju tvorbu. Dúfam, že sa budem stále len zlepšovať a tešiť stále viac ľudí svojou tvorbou! :) Prikladám pár printscreenov zo súťaže. Celý článok o účastníkoch nájdete tu: https://www.nikonblog.sk/z-rise-zvierat-vyhodnotenie-marcoveho-kola-sutaze-fotka-mesiaca-nikonblogu/

                


Výstavný banner s fotkou československého vlčiaka, ako predstaviteľa Slovenského národného plemena

To je radosť keď odstanete fotku z psej výstavy, kde ľudia spoznali Vašu fotografiu! O to väčšia je radosť, keď je fotka priamo na veľkom bannery vo výstavnej kanceárii, kam smerujú všetci vystavovatelia po výstave! Mám z toho prekvapenia veľkú radosť - foto som robila pred 7 rokmi, keď som bola hlavným fotografom Medzinárodnej dvojdňovej výstavy DogFestival Veľká Ida. Na fotke je Zlatý Kráľ Šampiónov 2012, československý vlčiak ASLAAN LUPUS ARDOR.

     


VIEWBUG: 98 Hot Shots Of Winter Wildlife That Will Make You Miss The Winter

Výdy keď dostanete mail s textom Congratulation poteší Vás to a ešte ani neviete čo tam je :D Mám veľkú radosť, že sa moja líštička dostala na Viewbugu do finálneho výberu a úplnenajväčšou radosťou je pre mňa umiestnenie na cover fotke, čo sa mi podarilo prvý krát a veľmi za to porote ďakujem! Článok nájdete na VieWbug blogu: https://www.viewbug.com/blog/winter-wildlife-photo-contest-finalists. Uvidíme či sa zadarí a líštička vyhrá toto kolo. Možno áno, možno nie, každopádne je to pre mňa veľká radosť už teraz ;)

      


Požičovňa foto techniky FotoZolo

Foto Zolo už dnes nie je pre fotografov neznámy pojem. Je to zatiaľ jediná požičovňa fotografickej techniky na Slovensku. Ja sama na svojich kurzoch a workshopoch odporúčam záujemcom o kúpu novej techniky, aby si ju najskôr vyskúšali v zapožičať a podľa toho sa rozhodli či im bude vyhovovať, alebo nie. Doposiaľ som odkazovala len na Pražskú požičovňu VK Foto (https://www.foto-pujcovna.cz/), no odteraz môžem spokojne prehlásiť, že v rámci SK budem veľmi rada odporúčať túto požičovňu Foto Zolo! Kedysi mi techniku od nich zapožičiaval kamarát, no tieto sviatky som sa rozhodla využiť ich akciu "Zaplať za 2 dni, užívaj techniku 12 dní!". Už som pár krát túto akciu u nich videla, no až teraz som sa rozhodla techniku odskúšať, nakoľko sa chystám rozšíriť svoj sortiment objektívov o niečo menšie a skladnejšei ako je Nikkor 300 mm, ten je naprosto perfektný, avšak nie je využiteľný v každej situácii. Tentokrát som si objednala hneď 4 objektívy: Nikon 10,5mm F/2.8G ED Dx FISHEYE, Nikon 85mm f/1.4G, Nikon 85mm f/1.8G a Sigmu 135mm F/1.8 DG HSM ART. Po celosviatkovom testovaní (fotila som zvierací portrét, pohyb, interiér, priame slnko, tieň v lese, hĺbka ostrosti testovaná na kvetoch a výletné fotky s fisheye) som sa rozhodla že sa ďalšími priateľmi do fotovýbavy stanú Nikon 85mm f1.8 a taktiež Nikon Fisheye, ktorý síce viacerí ohovárajú, no mňa naprosto očaril a fotky s nim ma veľmi bavili :) Ďakujem požičovni FotoZolo za skvelú možnosť otestovať si a vybrať ten objektív, ktorý mi najviac pasuje :)


Trierenberg Super Circuit 2019 - zlato v Rakúsku!

Tieto veľkonočné sviatky sú plné prekvapení!
Jedným z nich bol aj včerajší (19.4.2019) mail, ktorý som si čítala niekoľkokrát dookola a stále nemohla uveriť, že to nie je žart. Dnes ráno som vstala a šla sa na mail pozrieť znovu a naozaj to tam bolo! Po 4 rokoch sa mi podarilo umiestniť sa v jednej z najväčších foto súťaží!
Získala som zlatú medailu v kategórii SPECIAL THEMES "People and Pets" na prestížnej celosvetovej súťaži Trierenberg Super Circuit 2019! V celej súťaži sa umiestnilo dokopy len 8 Slovákov (6 jednotlivcov vrátane mňa a 2 fotokluby).
Neviem ako sa to stalo no stalo a svoju radosť neviem ani len vyjadriť! Ďakujem Helenke za skvelé fotografické šance a Janovi za perfektnú momentku s Kubíčkom :)


Klubová a Jubilejná výstava kólií a sheltií Lučenec 13.-14.4. 2019

Aj toho roku som bola pozvaná na dvojdňovú výstavu kólií a sheltií (Klubová a Jubilejná), kde som fotila krásne krátkosrsté kólie (nielen) v pohybe. Myslím že sa fotky z oboch dní náramne vydarili a som veľmi rada, že sa páčia aj majiteľom :) V prípade záujmu o fotku v originálnej veľkosti ma kontaktujte mailom, zašlem ju samozrejme zadarmo.

Fotky sobota (13.4.):   https://www.facebook.com/pg/tarawillowphotography/photos/?tab=album&album_id=994397480768200

Fotky nedeľa (14.4.):   https://www.facebook.com/pg/tarawillowphotography/photos/?tab=album&album_id=995486860659262

[7]show07.jpg show02.jpg show03.jpg show04.jpg show05.jpg show06.jpg show01.jpg


Big Screen Plaza NEW YORK

Ako som sľúbila v článku nižšie, podarilo sa mi získať fotografie priamo z New Yorku z Big Screen Plaza, kde boli celý Marec premietané víťazné fotky zo súťaže Wildlife Photo Competition. Ďakujem pani Natalii DeJesus (Event & Media Manager | Big Screen Plaza NY) že mi titeto krásne spomienkové fotky vytvorila a poslala!

             


Výstava fotografií "AMBA"

Je mi cťou predstaviť a pozvať vás na svoju prvú mini výstavu tigrích fotografií, ktorá nesie názov "Amba". Od nedele 31.3.2019 nájdete súbor 25 fotografií vystavených v kaviarni Kávy Sveta na Hlavnej 20 v Košiciach.

Výstava zachytáva sériu fotografií Usurijských tigrov, ktoré boli vytvorené v štylizovaných podmienkach - nejedná sa teda o wildlife snímky. Cieľom výstavy nie je prezentovať chov šeliem v zajatí, ale ukázať ich život, zvyky a správanie sa bežnej verejnosti, ktorá má možnosť vidieť podobné zábery iba v dokumentárnych filmoch. Ľudia si neuvedomujú čo mali, až kým to nestratia. Preto im chcem umožniť nahliadnuť do života takmer vyhubeného tigra Usurijského / Sibírskeho a ukázať im krásu týchto šeliem svojimi očami.

Výstava nesie názov „AMBA“, ktorého pôvod nájdeme v jazyku kmeňa Udege z oblasti juhovýchodného Ruska a je označením pre Sibírskeho tigra.

Potrvá do 1.9.2019 a vy si tak môžete vychutnať svoju obľúbenú kávičku či čajík, v príjemnom prostredí s duchom "Amby" ;)

[7]Amba_tlac3.jpg Amba_tlac2.jpg Amba_priprava.jpg Amba_plagat.jpg amba01.jpg amba02.jpg amba03.jpg


Umiestnenie v medzinárodnej súťaži WILDLIFEPHOTO COMPETITION - HIGHLY COMMENDED!

26.3.2019 som dostala mail, ktorému som až do teraz neverila a považovala ho za žart natoľko, že som musela napísať organizátorovi súťaže Wildlife Competition. Keďže je to už oficiálne, chcem sa podeliť o nadšenie a obrovskú radosť z úspechu na medzinárodnej súťaži vo wildlife fotografii.

Hneď moje 2 fotky sa umiestnili v súťaži Wildlife Photo Competition a v kategórii Wildlife Portraits si fotka jazveca a sovičky odniesli ocenenie HIGHLY COMMENDED! Zvieratá na oboch fotografiách pochádzajú z ľudskej opatery, no nakoľko to organizátor povolil, mohli byť v súťaži použité s poznámkou "This photo was taken in captive conditions."

Bola som šokovaná a veľmi potešená a ešte viac šokovaná, keď som sa dozvedela že fotky budú premietané na obrovskej digitálnej obrazovke v New Yorku! Ak sa ku fotkám dostanem, rada ich sem pridám :)


Diplom pre kynologické podujatie

Opäť jedna grafika na objednávku. Tentorkát ňou boli 2 diplomy pre kynologické športové podujatie. Z diplomov má organizátorka veľkú radosť a ja dúfam, že budú mať peknú spomienku aj účastníci :)

        


Fotopotlač tigra na tašku

Nová potlač na tašku je hotová! Mám z nej veľkú radosť! Stará taška mala už 4 roky dennodenného nosenia a aj po prešití roztrhnutých pútok sa začala trhať celá. Vďaka objednávke z rovnakej firmy si vlka z prvej tašky môžem kedykoľvek prepnúť miesto tigríka pretože potlače sú prichytene cvokmi čo je za mňa obrovské plus.

     


Poukaz na súkromné fotenie

Kto by mal záujem vystavím po dohode poukaz na súkromné fotenie psov :) Poukaz platí len pre jednu osobu a je neprenosný. Môže byť vydaný celodenný, alebo na určitý počet hodín. Samozrejmosťou je zapožičanie NIkon techniky a odskúšanie si viacerých objektívov. Celú dobu sa bude fotiť to, čo chcete vy sami.

[7]poukaz_2.jpg poukaz_3.jpg poukaz_4.jpg poukaz_5.jpg poukaz_6.jpg poukaz_7.jpg poukaz_1.jpg


Šteniatka v ch.s. YalessBlue

Po "vlčích" šteniatkach ma požiadala Janka z chovateľskej stanice dlhosrstých kólií Yaless Blue o nafotenie jej 3 krásnych chlpatých šteniatok na snehu. Musím povedať že tak dobrú spoluprácu ako s deťmi Cmuky, Clarkom a Cassoviou som už dávno nezažila. Boli úplne špičkové, krásne pózovali a robili všetko čo si fotograf len môže priať! Fotky vyšli krásne a ja mám veľkú radosť že s apáčia aj Janke :) Všetky nájdete na stránke ch.s. YalessBlue.

[7]yaless_01.jpg yaless_02.jpg yaless_03.jpg yaless_04.jpg yaless_05.jpg yaless_06.jpg yaless_07.jpg


Chovateľská stanica Vikvel Wolf

Po ldhej dobe som si zafotila naprosto úžasné šteniatka ešte úžasnejšieho plemena, československého vlčiaka! Cestovala som za nimi do Vranova a musím povedať že to bol po dlhej dobe jeden skvelý deň medzi skvelými ľuďmi a psami s neskutočnou povahou. Okrem šteniatok som fotila nádherného samca Gogo Vikvel Wolf a musím povedať, že tak skvelú, pokojnú, veselú a miluúcu povahu som u čsv asi ešte nevidela a to mám prejdené aj taliánske psy! 

[7]vikvel_01.jpg vikvel_02.jpg vikvel_03.jpg vikvel_04.jpg vikvel_07.jpg vikvel_08.jpg vikvel_06.jpg


Príprava na výstavu

Tohor oku chystám svoju prvú výstavu, zatiaľ len v drobnejších priestoroch kaviarničky, no úspech si vydobili tigrie fotky a tak som sa vybrala túto krásnu šelmu nafotiť znovu a tentokrát trochu inak ;) Podarilo sa mi zopakovať aj fotku mláďaťa, tentokrát však s 2 ročnou samicou a myslím, že sa podarila - náhľad TU. Fotečky sa krásne hromadia a ja mám z každej stále väčšiu a väčšiu radosť :)

       


S novým rokom nové logo

Aj keď som si myslela že už som sit o svoje logo vytvorila, opak bol pravdou. Páčilo s ami po technickej stránke, no stále nezosobňovalo mňa a to čo robím. Preto som pátrala a dumala, až mi nápad skrsol pri jednom dokumente s názvom Vlci a Bojovníci (o vzťahu vlkov a vojenských veteránov). Mali tam logo kde bolo v kruhu niekoľko zvierat ako symbol prírody (LARC - Lockwood Animal Rescue Center) a vtedy mi to napadlo. Bolo to ako vnuknutie a moje logo bolo do 24 hodín na svete! Áno chvíľu to trvalo kým som si ho vyšperkovala a doladila ako som chcela, no teraz už je presne tak, ako som ho chcela. Vystihuje ma presne ako fotím s batohom na chrbte (kto ma pozná vie že je to vždy "ja a môj batoh") a s tým, čo mám najradšej, s vlkom!